Advertisment

kobieta

Całkiem dużo dumałam nad tym, co skrobnąć przy okazji omawiania produktu Luteina apteo wymyśliłam sobie, że po prostu zapodam kilka najciekawszych danych od producenta. Mimio to oczywiście to by było za mało i chcielibyście dowiedzieć się cóś tam wiecej. Oczywiście. Pokuśmy się o próbę rozszerzenia naszej skarbnicy danych.
Rozpocznijmy od tego, że zdrowie to pełen błogostan cielesny, duchowy i ludzki, a nie tylko brak problemów medycznych, lub innymi słowy stan istoty, która radując się właściwym poczuciem zdrowia, czuje się silna i niezagrożona. Kobiety charakteryzuje jednak odmienne nastawienie wobec własnego zdrowia. Winszuję każdemu szybkiego uzdrowienia ich chorób.
A przechodząc do tematu – opiszmy luteina apteo.

  Sklad 1 kapsulka zawiera:20 mg luteiny, 50 mg bioflawonoidów, 200 mg tauryny, 30 mg witaminy C (37,5% ZDS*), 7,5 mg cynku (75% ZDS*)30 µg selenu (54,5% ZDS*), substancje dodatkowe. *ZDS – Zalecane Dzienne Spożycie   Stosowanie Zalecana do spożycia dzienna porcja preparatu: 1 tabletka dziennie po posiłku.   Zastosowanie Luteina APTEO zawiera luteinę, taurynę, bioflawonoidy. Dodatkowo w składzie preparatu występuje witamina C, cynk oraz selen, które pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym (wynikającym z działania wolnych rodników).

Każda kobieta w życiu przechodzi znaczną liczbe przemian co posiada wpływ także w istotnym stopniu na zdrowie. Przyjrzyjmy się pierwszym zwiastunom okresu przekwitania. Pojawiają się one w zwiazku ze stopniowym wygaszaniem aktywności hormonalnej jajników. Proces ów rozpoczyna się więc już od około 35 roku życia, ale ujawnia się wyraźniej po czterdziestce. Kobieta obserwuje skracanie się (rzadziej wydłużanie) pierwszej, a zwlaszcza drugiej fazy cyklu, krwawienia okoloowulacyjne, przedłużające się nieregularne krwawienia, a niekiedy wręcz krwotoczne miesiączki, bolesność oraz zmiany w piersiach. Do owych objawów dołaczaja się także trudności w ocenie śluzu szyjkowego (przeważa tzw. model suchy), cykle w około 40 procentach stają się bezowulacyjne. Większość z owych dolegliwości stanowi jedynie kłopot przejściowy oraz nie wymaga leczenia, ale o tym powinien zawsze zadecydować najpierw lekarz prowadzący. Konieczne są coroczne wizyty kontrolne u ginekologa, połączone z badaniem sutków, badaniem ginekologicznym, cytologią pochwy i badanie USG narzadów rodnych, jak także mammografia. Skoro lekarz stwierdzi, że dane dolegliwości nie są wynikiem jakichś zmian patologicznych, należy przede wszystkim pomyśleć o właściwej diecie.
Dodajmy wciąż jeszcze pare zdań o menopauzie. Niektóre kobiety robia to wszystko co moga, byle by jedynie utrzymać wagę, taka jaka miały przed klimakterium. Wzrost wagi po menopauzie może być efektem spowolnionej przemiany materii. Najczęstszym pierwszym objawem menopauzy sa zaburzenia miesiączkowania. Krwawienia powinny być też bardziej obfite, powinny być też bardziej lub mniej obfite, powinny pojawiać się wcześniej lub wystepować nieregularnie. Równie często spotykane sa zmiany nastroju, a dodatkowym czynnikiem wpływającym na ich nasilenie są zmiany sposobu życia występujące w tym okresie . Kolejnym objawem początkowym powinny być też fale goraca, które zazwyczaj pojawia się na dwa, trzy lata przed ustaniem miesiączki. Każdy z owych objawow albo ich zespół może świadczyć, o tym, że wchodzisz w okres menopauzy.
Dodajmy wciąż jeszcze pare zdań o menopauzie. Niektore kobiety robią to wszystko co mogą, byle by jedynie utrzymać wage, taka jaką mialy przed klimakterium. Wzrost wagi po menopauzie może być efektem spowolnionej przemiany materii. Najczęstszym pierwszym objawem menopauzy sa zaburzenia miesiączkowania. Krwawienia powinny być też bardziej obfite, powinny być też bardziej lub mniej obfite, powinny pojawiać sie wcześniej lub występować nieregularnie. Równie często spotykane są zmiany nastroju, a dodatkowym czynnikiem wpływajacym na ich nasilenie sa zmiany sposobu życia występujące w tym okresie . Kolejnym objawem poczatkowym powinny być też fale gorąca, ktore zazwyczaj pojawia się na dwa, trzy lata przed ustaniem miesiączki. Każdy z owych objawów albo ich zespół może świadczyć, o tym, że wchodzisz w okres menopauzy.

Advertisment